24-25 жовтня – круглий стіл БУДІВНИЦТВО: нові будівельні норми

Проблемні питання застосування нових ДБН у проектуванні та будівництві. Дозвільна документація. Погодження відхилень. Авторський нагляд.
Детальна програма на сайті >>>
24-25 жовтня та 21-22 листопада в м. Києві відбудеться семінар за темою «БУДІВНИЦТВО в 2018-2019р. Нові зміни в законодавстві з питань містобудування. Застосування нових ДБН у проектуванні та будівництві. Контроль та нагляд: як уникнути проблем з ДАБІ. Проектування, експертиза, експлуатація. Договірні відносини у будівництві».
Проблемні та практичні питання впровадження та застосування нових ДБН та інших законодавчих новел у будівництві будуть предметом обговорення на семінарі з відомими експертами-практиками будівельної галузі.
Про що цей семінар - на які питання Ви отримаєте відповіді?
- Нові будівельні норми. ДБН Б.2.2 - 12:2018 "Планування і забудова територій" - головний стандарт "будівельної Біблії". Яким чином в Україні буде відбуватись будівництво.
- Порівняльний аналіз нового ДБН з планування і забудови територій із старими будівельними нормами.
- Набрання чинності. Вплив нових ДБН на поточні проекти. Як добудувати об'єкти, що почали будуватись за старими нормами, а закінчуються за нормами нового ДБН і не відповідають їм. Що робити, якщо проектна документація не відповідає нормам нового ДБН.
- Хто і яким чином буде контролювати виконання нових будівельних норм.
- Проблемні питання щодо погодження відхилень від діючих ДБН та альтернативні можливості їх вирішення.
- Підготовка змін до порядку про розроблення та затвердження проектної документації та експертизи проектної документації.
- Контроль та нагляд у будівництві. Повноваження інспекцій. Практика перевірок. Інспекційні "ноу-хау". Що робити якщо інспекція "грає" своїми правами.
- Отримання дозвільних документів у будівництві. Повідомлення на початок будівельних робіт - в які органи звертатись?. Якщо звернулись не туди = самобуд = знесення+штрафи, штрафи, штрафи.
- Висновок з оцінки впливу на довкілля: порядок отримання, дії після отримання, відсутність Висновку - санкції.
- Проблемні питання служби замовника. Ліцензовані та сертифіковані виконавці.
- Авторський та технічний нагляд. Авторське право у будівництві. Хто є автором проекту (ГІП, ГАП). Проблемні питання пепедачі авторських прав та можливості їх вирішення. Хто може здійснювати авторський нагляд. Як оформити повноваження.
- Реконструкція та перепланування: юридичні аспекти.
- Розрахунок класу наслідків: хто і за що відповідає.
Програма семінару:
НОВІ ДБН та їх застосування. ДБН Б.22-12:2018 "Планування і забудова території". Набрання чинності. Вплив нових ДБН на поточні проекти.
- Нові будівельні норми. ДБН Б.2.2 - 12:2018 "Планування і забудова територій".
- Порівняльний аналіз нового ДБН з планування і забудови територій із старими будівельними нормами.
- Хто і яким чином буде контролювати виконання нових будівельних норм.
- Нові терміни і поняття. Нові лінії обмеження - "блакитні лінії", "зелені лінії", "жовті лінії". Зона регулювання забудови. Пішохідна зона, тощо.
- Обмеження щільності і поверховості забудови. "Щільність населення" та "щільність забудови" - в чому різниця. Як розрахувати їх відсотки.
- Обмеження поверховості нової забудови. Поверховість або висотність: розмежування понять. Встановлення максимальної поверховості забудови в залежності від чисельності населення.
- Можливість змішаної забудови у складі ділових, освітніх закладів, житла, торгівлі тощо.
- Нормування можливості будівництва рекреаційного житла в межах курортних територій.
- Навіщо потрібні ДБН, якщо є детальні плани території (ДПТ).
- Обмеження паркування: нові вимоги до паркувальних майданчиків. Перспективи існуючих гаражів на території житлової забудови.
- Особливості застосування ДБН Б.2.2 - 12:2018 "Планування і забудова територій" органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
- Нові будівельні норми щодо безпекового облаштування доріг.
- ДБН В.2.2 - 4:201Х "Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти";
- ДБН В.2.2 - 3:201Х "Будинки і споруди. Заклади шкільної освіти";
- ДБН В.2.3 - 5:20ХХ "Вулиці та дороги населених пунктів".
ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ТА ПОГОДЖЕННЯ ВІДХИЛЕНЬ ВІД ДІЮЧИХ ДБН (з 1 червня 2018р).
- Правовий статус ДБН. Чи є текст ДБН нормативно-правовим актом.
- Проблемні питання щодо погодження відхилень та альтернативні можливості їх вирішення. Як обійти Порядок?
НОВІ ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ та їх ЗАСТОСУВАННЯ.
- Реєстр об'єктів нерухомості.
- Підготовка змін до порядку розроблення та затвердження проектної документації та експертизи проектної документації.
- Постанова КМУ № 327 від 25.04.2018р. Етапи проходження дозвільних процедур.
- Вимоги до прийняття об’єктів в експлуатацію – застосування Постанови КМУ № 461.
- Авторський та технічний нагляд в нових умовах. Технічний нагляд і сертифікація – тепер тільки для СС2 та СС3. Нові кваліфікаційні вимоги до відповідальних виконавців
- Необхідність коригування проектної документації згідно з новими вимогами з охорони праці. Нові вимоги щодо призначення керівників будівництва та відповідальних за охорону праці на всіх стадіях будівельного процесу.
- Дозвільна документація у дворівневій системі архбудконтролю та нагляду. Особливості реєстрації. "Розпилення" повноважень між органами місцевого самоврядування та центральними органами влади в сфері Держархбудконтролю. Хто здійснює контроль та реєстрацію. В яких випадках? Інспекційні «ноу-хау». Як оскаржити рішення посадових осіб.
- Практика прийняття в експлуатацію об'єктів СС2 та СС3. Вплив технічної інвентаризації на процес прийняття об'єктів в експлуатацію.
ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ВИСНОВКУ З ОЦІНКИ ВПЛИВУ на ДОВКІЛЛЯ».
ЛІЦЕНЗУВАННЯ У БУДІВНИЦТВІ. НОВІ ФОРМИ ДОКУМЕНТІВ.
- Безстроковість ліцензій - які ліцензії є безстроковими, як переоформити, чи необхідно приводити у відповідність перелік робіт у ліцензії, тощо.
- Випадки анулювання ліцензій та втрати чинності.
- Контроль за дотриманням ліцензійних умов.
РОЗРАХУНОК КЛАСУ НАСЛІДКІВ ОБ'ЄКТУ БУДІВНИЦТВА. ХТО І ЗА ЩО ВІДПОВІДАЄ.
- Клас наслідків об'єкта будівництва - кожного будинку будівлі, споруди, лінійного об'єкта інженерно−транспортної споруди окремо або комплексу об'єктів будівництва.
- Клас наслідків об'єкта реконструкції, технічного переоснащення або нового будівництва.
- Клас наслідків об'єкта або частини існуючого об'єкта без повного призупинення його використання за призначенням.
- Клас наслідків об'єктів поточного ремонту.
- Види діяльності та об'єкти підвищеної екологічної небезпеки.
- Клас наслідків при проектуванні в сейсмічних районах.
ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ У БУДІВНИЦТВІ. Правові аспекти наявності документів на землю.
ЗАЛУЧЕННЯ ЛІЦЕНЗОВАНИХ ТА СЕРТИФІКОВАНИХ ВИКОНАВЦІВ. СИСТЕМА ІНЖЕНЕРІВ-КОНСУЛЬТАНТІВ. ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ СЛУЖБИ ЗАМОВНИКА. НОВІ ЗМІНИ.
- Розширення спектру застосування сертифікатів до фізичних осіб. Інженери-консультанти у будівництві.
- Проблемні питання участі ліцензованих та сертифікованих виконавців в будівельних роботах. Безстрокові сертифікати, ліцензії. Ризики Замовника при залученні ліцензованих та сертифікованих виконавців. Скасування=анулювання=втрата чинності? В чому різниця? Наслідки та як їх уникнути.
- Вибір проектувальника. Договірні відносини між замовником та проектантом. Сертифікація послуг по проектуванню.
- Розробка проектної документації та її повнота. Новий порядок відхилення в проектуванні від ДБН. Назва проекту. Процедура затвердження проектної документації замовником(якими документами). Внесення змін в проектну документацію. Рекомендації. Відповідальність
- Порядок здійснення авторського та технічного нагляду. Хто є автором проекту? Хто є генеральним проектувальником? Зміна автора проекту. Як призначається особа авторського нагляду. Оформлення повноважень для здійснення авторського нагляду. Чи може ГІП бути автором та здійснювати авторський нагляд. Проблеми передачі авторських прав.
- Експертиза у будівництві: нові зміни та практика їх застосування. Обов'язкова та добровільна. Особливості проведення відповідних експертиз (експертизи за напрямками, кошторисної частини). Оформлення результатів.
- Залучення підрядників (субпідрядників). Ліцензування окремих видів робіт. Хто такий замовник? Чи відрізняється він від забудовника і чи можна передати його функції? Розподіл штрафних санкцій між учасниками будівництва.
КОНТРОЛЬ ТА НАГЛЯД У БУДІВНИЦТВІ. ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ КОЖНОЇ ГРУПИ ОБ'ЄКТІВ. ПРАКТИКА ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРОК.
- Практика взаємовідносин суб'єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Особливості порядку звернення. Що треба з'ясовувати кожен раз по дозвільним документам коли потрібно здійснити дозвільні дії.
- Особливості порядку звернення. Нюанси подачі документів. Якщо ви знаходитесь поза межами населених пунктів, або віднесені до класу СС3, або знаходитесь в місті до 50 000 - куди звертатись з приводу цих об'єктів. Повідомлення на початок робіт -в які органи звертатись? Якщо звернулись не туди = самобуд = знесення+штрафи, штрафи, штрафи... Що робити якщо інспекція "грає" своїми правами. Відмова - що робити? Як довести що Повідомлення відправлено. Рекомендації щодо доказів у випадку спору з інспекцією.
- Практика проведення перевірок у будівництві. Повноваження інспекції. Право інспектора на вилучення конструктивних елементів: ризики учасників будівництва, можливості їх мінімізації. Хто має право заходити на перевірку крім інспекторів. Як ідентифікувати тих, хто приходить з інспекцією("залучені особи"). Як обмежити довільний доступ "контролерів" на об'єкт будівництва. Як оскаржувати протиправні рішення та дії посадових осіб інспекції в т.ч. в прокуратурі.
- Процесуальні терміни при здійсненні дозвільних процедур у будівництві. Проблеми розрахунку процесуальних строків. "Ваше питання вирішено позитивно, Вам відмовлено...". Як мінімізувати ризики щодо недотримання процесуальних строків.
- Підготовчі роботи згідно нових змін. Процедура узгодження.
- Будівельна діяльність. Види будівництва та їх відмінності: нове будівництво, реконструкція, капремонт (будівельні роботи), капремонт (устаткування), технічне переоснащення, поточний ремонт. Визначення терміну "технічне переоснащення".
- Будівельні роботи. Нові зміни.
- Прийняття збудованого об'єкта в експлуатацію для об'єктів 2-го(СС2) та 3-го(СС3) класу наслідків. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.
- Розмір пайового внеску та його розрахунок. Звільнення від сплати пайового внеску.
- Об'єкт незавершеного будівництва. Аналіз можливих шляхів придбання об'єкта незавершеного будівництва.
ТЕХНІЧНИЙ ПАСПОРТ - важлива складова прийняття в експлуатацію. Проведення технічної інвентаризації - нові законодавчі ініціативи.
РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ НА НЕРУХОМІСТЬ.
САМОВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО. БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ. Остання судова практика щодо прийняття в експлуатацію.
- Порядок отримання дозвільної документації по будівельній амністії для об'єктів с/г призначення 1-го класу наслідків та житлових, дачних, садових будинків до 300м2.
ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА - НОВІ ЗМІНИ.
- Інвесторська кошторисна документація, договірна ціна, розрахунки за обсяги виконаних робіт, у т.ч. порядок обчислення маси прибутку, розрахунку коштів, необхідних на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами, ризиків учасників будівництва, інших витрат, які враховуються у зведеному кошторисному розрахунку.
- Порядок визначення кошторисної заробітної плати в будівництві. Що включається. Межі для розрахунків. Приклади.
- Нові зміни щодо визначення розміру кошторисного прибутку.
- Визначення вартості робіт з реконструкції та ремонту будинків і споруд, ремонту обладнання та устаткування.
- Практичні питання визначення вартості робіт з науково-технічного супроводу (ДБН В.1.2-5:2007) у будівництві. ДСТУ "Нормативи витрат праці для визначення вартості науково-дослідних робіт в будівництві.
- Визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації. Зміна №1 та Зміна №2 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013. Що нового?
РЕКОНСТРУКЦІЯ ТА ПЕРЕПЛАНУВАННЯ У БУДІВНИЦТВІ.
- Ремонт, реконструкція та перепланування – в чому відмінність.
- Капремонт фасадів і реконструкція.
- Оцінка впливу на довкілля. Повернення громадських слухань Чи стосується це реконструкції.
- Перебудова пам’яток та об’єктів культурної спадщини: які варіанти дозволені чинним законодавством?
- Система дозвільної документації в контексті реконструкції і перепланування.
- Чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію об’єкт реконструкції?
- В чому відмінність перепланування жилих і нежилих приміщень?
- Чи є перепланований об’єкт самочинним будівництвом?
- Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.
ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ У БУДІВНИЦТВІ.
- Система договірних відносин у будівництві. Проблеми та особливості застосування проформ FIDIC.
- Регулювання договірних відносин щодо створення об'єктів архітектури. Новели статусу генпідрядника. Кому належить об'єкт будівництва і чому це важливо.
- ДСТУ-Н Б А.3.1-33:2015. Договір підряду на виконання проектно-вишукувальних та будівельних робіт. Істотні умови договору підряду. Варіантність ціни в підрядних договорах. Гарантійні строки, приховані дефекти, позовна давність. Контроль за виконанням договору підряду. Відповідальність за договором будівельного підряду (в т.ч. майнова). Штрафні санкції. Порядок розірвання в т.ч. в односторонньому порядку. Вплив змін в проектну документацію. Нюанси взаємовідносин "підрядник-субпідрядник".
- Договір авторського нагляду.
- Управління проектом. Проблема делегування функцій замовника та моделей управління проектом.
- Винесення мереж: договірний і дозвільний аспект.
- Регулювання відносин щодо інвестування будівництва. Нова концепція "права очікування" інвестора. Баланс ризиків.
- Договірні відносини з технаглядом та їх особливості.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Новини