Скорочувати професійну назву робіт, наведену в Класифікаторі професій не можна

Скорочувати професійну назву робіт, наведену в Класифікаторі професій не можна

Порада надана на прикладі прийняття особи на роботу слюсарем, проте в Класифікаторі професій (далі — КП) немає назви просто «Слюсар» (усі професійні назви робіт слюсарів наведені з уточнюючими словами).

На сьогодні в Національному класифікаторі України «Класифікатор професій» ДК 003:2010 міститься понад 90 професійних назв робіт слюсарського спрямування. Кожній з них притаманні свої особливості.

По-перше, кожна професія належить до певного напряму діяльності, галузі, має свою спеціалізацію.

По-друге, робітники за деякими професіями мають пільги. Наприклад, професії «Слюсар-ремонтник», «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування», «Слюсар-проводник», «Слюсар з механоскладальних робіт», «Слюсар-інструментальник», «Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електроніка)», «Слюсар з такелажу й вантажозахватних пристроїв» містяться в Списках № 1 і № 2, затверджених постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290, що дає право на додаткову щорічну відпустку. Деякі інші професії слюсарів належать до пільгових Списків, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно з постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 461.

По-третє, під час розроблення на підприємствах робочих інструкцій беруть за основу відповідну кваліфікаційну характеристику. І кожна з наведених у КП професій слюсарів має свої особливості щодо завдань і обов’язків, знань, умінь, кваліфікації тощо, які містяться у відповідних кваліфікаційних характеристиках.

Згідно з п.2.14 Інструкції про трудові записи в трудових книжках про найменування роботи, професії, посади виконуються відповідно до найменувань професій і посад, зазначених у КП. Тому вносити до трудових книжок назви професій (посад, робіт) потрібно без скорочень і суттєвих змін (за необхідності — з додаванням слів, що уточнюють місце роботи, виконувані роботи тощо згідно з вимогами додатка В до КП).

Для того щоб визначитися з коректною назвою, можна скористатися відповідним галузевим випуском Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, за допомогою якого визначитися з тією професійною назвою роботи, яка потрібна на підприємстві (випуски зазначені в КП поряд із професійною назвою роботи в графі «Випуск ДКХП»).

Відповідно до Інструкції записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для працівників відповідно до найменування професій і посад, зазначених у КП. Тому слід виписувати назву професії без суттєвих змін і скорочень, зокрема в повному обсязі та не змінюючи її рід.

Порада від журнала "Кадровик України"


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії HR, менеджер з персоналу, рекрутинг Бухгалтерія, облік та податки Менеджмент, керування, KPI