Скорочувати професійну назву робіт, наведену в Класифікаторі професій не можна
Порада надана на прикладі прийняття особи на роботу слюсарем, проте в Класифікаторі професій (далі — КП) немає назви просто «Слюсар» (усі професійні назви робіт слюсарів наведені з уточнюючими словами).
На сьогодні в Національному класифікаторі України «Класифікатор професій» ДК 003:2010 міститься понад 90 професійних назв робіт слюсарського спрямування. Кожній з них притаманні свої особливості.
По-перше, кожна професія належить до певного напряму діяльності, галузі, має свою спеціалізацію.
По-друге, робітники за деякими професіями мають пільги. Наприклад, професії «Слюсар-ремонтник», «Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування», «Слюсар-проводник», «Слюсар з механоскладальних робіт», «Слюсар-інструментальник», «Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (електроніка)», «Слюсар з такелажу й вантажозахватних пристроїв» містяться в Списках № 1 і № 2, затверджених постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290, що дає право на додаткову щорічну відпустку. Деякі інші професії слюсарів належать до пільгових Списків, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно з постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 461.
По-третє, під час розроблення на підприємствах робочих інструкцій беруть за основу відповідну кваліфікаційну характеристику. І кожна з наведених у КП професій слюсарів має свої особливості щодо завдань і обов’язків, знань, умінь, кваліфікації тощо, які містяться у відповідних кваліфікаційних характеристиках.
Згідно з п.2.14 Інструкції про трудові записи в трудових книжках про найменування роботи, професії, посади виконуються відповідно до найменувань професій і посад, зазначених у КП. Тому вносити до трудових книжок назви професій (посад, робіт) потрібно без скорочень і суттєвих змін (за необхідності — з додаванням слів, що уточнюють місце роботи, виконувані роботи тощо згідно з вимогами додатка В до КП).
Для того щоб визначитися з коректною назвою, можна скористатися відповідним галузевим випуском Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, за допомогою якого визначитися з тією професійною назвою роботи, яка потрібна на підприємстві (випуски зазначені в КП поряд із професійною назвою роботи в графі «Випуск ДКХП»).
Відповідно до Інструкції записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для працівників відповідно до найменування професій і посад, зазначених у КП. Тому слід виписувати назву професії без суттєвих змін і скорочень, зокрема в повному обсязі та не змінюючи її рід.
Порада від журнала "Кадровик України"
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії HR, менеджер з персоналу, рекрутинг Бухгалтерія, облік та податки Менеджмент, керування, KPI