Чи потрібно повідомляти податковий орган у разі переведення працівника з посади за сумісництвом на основне місце роботи на одному й тому ж підприємстві?
Деякі юристи вважають, що норми чинного законодавства ніби-то дають право на переведення з основного місця роботи на місце роботи за сумісництвом і навпаки.
Але редакція журналу «Заработная плата» такої думки не поділяє.
Так, у журналі «Заработная плата» № 11/2016 було наведено низку аргументів на користь того, що працівника слід звільняти з основного місця роботи (місця роботи за сумісництвом) і приймати на місце роботи за сумісництвом (на основне місце роботи). Перелічемо їх:
- відсутність законодавчих норм щодо таких переведень;
- неможливість відображення такого переведення в трудовій книжці;
- неможливість дотриматися норм щодо подання повідомлення про прийняття працівника на роботу;
- невірне визначення розрахункового періоду відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100, що призведе до неправильного розрахунку сум відпускних;
- невірне визначення розрахункового періоду відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266, що призведе до неправильного обчислення сум страхових виплат.
Отже, існують два варіанти зміни статусу роботи: звільнення працівника та прийняття його на роботу знову, що передбачає подання окремих заяв і видання окремих наказів.
Від журнал "Кадровик України"
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії HR, менеджер з персоналу, рекрутинг Менеджмент, керування, KPI