Газета «Консультант Кадровика», № 2 (134) 2017

Газета «Консультант Кадровика», № 2 (134) 2017

Газета «Консультант Кадровика» — перша практична газета для всіх, хто веде кадрову роботу! Допомагає вирішити практичні питання з повсякденної роботи кадровика. Єдине в Україні видання для кадрових працівників, що виходить двічі на місяць.

Що день прийдешній нам готує?

Дізнайтеся, якими мають бути розміри посадових окладів (тарифних ставок) працівників різних тарифних розрядів у бюджетній сфері (з врахуванням того, що з 1 січня 2017 р. посадовий оклад (тарифна ставка) працівника 1 тарифного розряду ЄТС встановлено у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року, тобто 1 600 грн), ознайомтеся з роз’ясненням Держстату щодо заповнення оновленої форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці», а також з поясненнями податківців, у чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правового.

Трудові правовідносини

Нова мінімальна зарплата та «проблеми» з її виплатою

З 1 січня 2017 року діють нові норми з питань оплати праці. Зокрема, по-новому визначається поняття «мінімальна заробітна плата», встановлено нові гарантії дотримання її законодавчо встановленого розміру і виплати тощо. Тож з’ясуйте, як у цьому році зміна розміру мінімальної зарплати вплине на роботу підприємства, та довідайтеся про деякі нюанси її нарахування та виплати, зокрема:

  • Доплати, надбавки, премії
  • Мінімальна тарифна ставка
  • Розцінки у штатному розписі
  • Фіксована і поточна індексація

Кадрове діловодство

Заяви у роботі кадровика: види та правила складання

Довідайтеся, як правильно складати та оформлювати різні види заяв, зокрема, про прийняття на роботу, переведення, надання відпусток, звільнення і т. п., що між ними є спільного та що специфічного, а також як не припуститися відповідних помилок під час роботи з заявами.

Професійна класифікація

Укрупнені професії: і швець, і жнець, і на дуді грець

Останнім часом вітчизняні роботодавці прагнуть мати у штаті свого підприємства працівників, яким можна доручити виконання різноманітних завдань, що досить часто виходять за рамки однієї професії. З’ясуйте, які правила номінального розширення обов’язків персоналу слід враховувати у разі використання в кадровій діяльності укрупнених професій.

Управління персоналом

Врегулювання конфліктних ситуацій

Звісно, найкраще запобігати виникненню конфліктних ситуацій на підприємстві, але не завжди це вдається. Тож завчасно ознайомтеся з найбільш дієвими способами усунення та вирішення конфліктів, аби за потреби ви могли швидко підібрати з них той, який найкраще підійде для вашого підприємства.

Зворотний зв’язок

На скільки днів соціальної додаткової відпустки «на дітей» має право одинокий батько, який виховує двох неповнолітніх дітей?

Чи повинна працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною і хоче звільнитися за власним бажанням, виходити на роботу хоча б на один день?

Звільняємо працівника за результатами випробування — чи потрібно йому виплачувати компенсацію за невикористану щорічну відпустку?

Чи може підприємство укласти договір цивільно-правового характеру зі своїм працівником, який перебуває у відпустці?

Як обчислити кількість невикористаних працівником днів відпустки, якщо під час неї він захворів і отримав лікарняний, але на цей період припав святковий день?

Якщо трудовий договір укладається у письмовій формі чи слід ще видавати наказ про прийняття на роботу?

Відповіді на ці та інші запитання читайте на сторінках нашої газети.

Календар кадровика

У кожному номері газети — календар кадровика на два місяці із зазначенням усіх святкових і неробочих днів та тих, в які тривалість робочого дня зменшується на одну годину, підсумком робочого часу при 40-годинному робочому тижні, а також важливими датами, в які слід не забути привітати рідних та друзів зі святами або ж подати відповідні звіти до державних органів.

Нормативно-правові акти

З кожним номером — вкладка з нормативними актами, яку можна легко вирвати з газети, робити поряд з текстом необхідні записи та зберігати в окремій теці. Наразі — документи, які будуть актуальними для кадровиків у 2017 році, а саме: витяг із Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 р. № 1801-VIII, розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2017 році» від 16 листопада 2016 р. № 850-р, лист Міністерства соціальної політики України «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2017 рік» від 5 серпня 2016 р. № 11535/0/14-16/13 та наказ Державної служби статистики України «Про затвердження форм державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) та № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці» від 10 червня 2016 р. № 90.

Газета «Консультант Кадровика», № 2 (134) 2017


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії HR, менеджер з персоналу, рекрутинг Бухгалтерія, облік та податки Діловодство, секретаріат, АГВ