Під час перебування жінки у відпустці для догляду за дитиною в штатному розписі було змінено назву посади, яку вона обіймає. Як і коли можна відобразити це в трудовій книжці?

Під час перебування жінки у відпустці для догляду за дитиною в штатному розписі було змінено назву посади, яку вона обіймає. Як і коли можна відобразити це в трудовій книжці?

Оскільки в запитанні не зазначена причина зміни назви посади, розглянемо можливі варіанти внесення запису в трудову книжку.

Перший — назву посади змінено для приведення у відповідність із Класифікатором професій. Запис про таку зміну назви посади можна внести в трудову книжку працівниці як під час перебування її у відпустці для догляду за дитиною, так і після її виходу з відпустки без необхідності попередження та отримання від неї згоди. Єдине, що потрібно зробити, це ознайомити працівницю під підпис з наказом про зміну назви посади (наказ з основної діяльності), на підставі якого вноситься запис у трудову книжку. Відповідні зміни потрібно відобразити в особовій картці (ф. № П-2).

Другий — назва посади змінюється внаслідок виявлення її неправильного застосування, наприклад об’єднання двох різних посад в одну: «Бухгалтер-касир», «Секретар-референт» тощо.

Перейменування такої посади має ознаки зміни істотних умов праці, оскільки йдеться не тільки про зміну назви посади, а й про зміну трудової функції працівника.

У такому випадку слід видати наказ про внесення змін до штатного розпису (наприклад, вивести посаду «Секретар-референт» і ввести дві посади «Секретар» і «Референт» або одну з цих посад, яка є основною, а обов’язки за другою посадою передбачити в посадовій інструкції за основною посадою).

Про такі зміни працівниця має бути повідомлена не пізніше ніж за два місяці (частина третя ст. 32 КЗпП), і за її згодою (наданою бажано в письмовій формі) переведена на одну із запропонованих посад на підставі відповідного наказу з ознайомленням із записом про переведення, внесеним у трудову книжку, в особовій картці № П-2.

Зауважимо, що перебування у відпустці не є перешкодою для переведення працівниці на іншу посаду за її згодою. Для цього їй не потрібно переривати відпустку і виходити на роботу.

У випадку відмови від переведення працівниця може бути звільнена за п.6
ст.36 КЗпП у зв’язку з відмовою від продовження роботи внаслідок зміни істотних умов праці. При цьому на неї не поширюються гарантії, установлені частиною третьої ст.184 КЗпП для випадків звільнення з ініціативи роботодавця та у зв’язку із закінченням строку трудового договору жінок, які мають віком до трьох років, оскільки звільнення за п.6 ст.36 КЗпП не є випадком звільнення з ініціативи роботодавця.

Від журналу Кадровик України


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії HR, менеджер з персоналу, рекрутинг Менеджмент, керування, KPI