Охорона праці. Нещасний випадок на виробництві: як не «шукати крайніх»
В Україні щорічно майже 17 тис. осіб стають інвалідами, а левова частка з них травмується у виробничих умовах. Дізнайтеся, як визначити, чи пов’язаний нещасний випадок з виробництвом, а також ознайомтеся з механізмом розслідування нещасного випадку.
Визначення та характерні ознаки
Із законодавчої точки зору в Україні нещасні випадки (далі ― НВ) на виробництві розглядаються Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України (далі ― КМУ) від 30 листопада 2011 р. № 1232 (далі ― Порядок № 1232). Цей Порядок визначає процедуру проведення розслідування та ведення обліку НВ, професійних захворювань і аварій, що сталися з працівниками на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності або в їхніх філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах. Порядок № 1232, серед іншого, передбачає:
- розслідування НВ в загальному випадку (пункти 7 – 32);
- спеціальне розслідування НВ (пункти 36 – 56);
- розслідування випадків гострого професійного отруєння, випадків виникнення хронічних професійних захворювань (пункти 62 – 99);
- розслідування аварій на виробництві (пункти 100 – 113).
Але перш, ніж перейти до розгляду практичних питань щодо розслідування НВ та професійних захворювань, слід, насамперед, усвідомити, чим відрізняються їх різновиди один від одного. Маючи на увазі умови виробництва, наведемо визначення основних професійних загроз, які розглядає Порядок № 1232, у Таблиці 1.
Докладніше на сайті http://kadrhelp.com.ua/neshchasnyy-vypadok-na-vyrobnyctvi-yak-ne-shukaty-kraynih
Олександр НОСІКОВ,
консультант з кадрового діловодства
У № 18 (102) газети «Консультант Кадровика» продовжується розгляд теми щодо нещасних випадків — зокрема, ви дізнаєтеся, які нещасні випадки не визнаються пов’язаними з виробництвом, навіть якщо вони трапилися в робочий час і на робочому місці, а також ознайомитеся з алгоритмом дій відповідних осіб у разі настання нещасного випадку як до початку, так і в ході розслідування
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії HR, менеджер з персоналу, рекрутинг Бухгалтерія, облік та податки Менеджмент, керування, KPI