За перевезення працівників єдиний внесок не нараховується
У листі № 4809/6 / 99-99-17-03-03-15 ДФС роз'яснила, що за послуги з перевезення роботодавцем працівників до місця роботи і / або з роботи до дому єдиний внесок не нараховується.
У листі № 4809/6 / 99-99-17-03-03-15 ДФС роз'яснила, що за послуги з перевезення роботодавцем працівників до місця роботи і / або з роботи до дому єдиний внесок не нараховується.
Згідно ст. 10 КЗпП, з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів укладається колективний договір.
Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, установи, організації незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов'язковими як для власника або уповноваженого ним органу, так і для працівників підприємства, установи, організації (ст. 18 КЗпП).
Відповідно до пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу (ПК) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПК), зокрема у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 ПК.
Крім того, п. 164.5 ст. 164 ПК встановлено, що при нарахуванні (наданні) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені ПК, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:
К = 100: (100 - Сп ), де
К - коефіцієнт;
Сп - ставка податку, визначена для таких доходів на момент їх нарахування.
Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ передбачено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожною застрахованою особою зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються відповідно до Закону про оплату праці, і суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
При цьому постановою Кабміну від 22 грудня 2010 року № 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, відповідно до п. 7 розділу II якого витрати на перевезення працівників до місця роботи як власним, так і орендованим транспортом (крім оплати праці водіїв) не є базою нарахування єдиного внеску.
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Бухгалтерія, облік та податки Діловодство, секретаріат, АГВ Фінанси, кредит, банківська справа