Первинне оформлення трудової книжки фізичною особою — підприємцем

Трудові книжки фізичній особі — підприємцю слід заповнювати відповідно до п. 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників.

Мінсоцполітики в листі від 03.12.2015 р № 492/06 / 186-15 повідомило, що відповідно до ст. 48 КЗпП трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. З огляду на зазначене, працівникові, що приступає до роботи вперше, трудова книжка повинна бути заведена, в тому числі, фізичною особою — підприємцем.

Трудові книжки фізичній особі — підприємцю слід заповнювати відповідно до п. 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників.

Тобто всі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться фізичною особою — підприємцем після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого терміну, а в разі звільнення — у день звільнення. Записи повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення завіряються печаткою.

У разі відсутності у фізичної особи — підприємця печатки записи в трудовій книжці засвідчуються її підписом.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Бухгалтерія, облік та податки Діловодство, секретаріат, АГВ Фінанси, кредит, банківська справа