Вдосконалення трансфертного ціноутворення – чи все так просто?

Коментує АППУ.

30.05.14 р. набув чинності Закон України від 13.05.14 р. № 1260–VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення». Внесеними змінами зокрема , встановлено: 

  • Перший звіт про контрольовані операції за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 року можна подати до 1 жовтня 2014 року замість 1 травня 2014 року;
  • Штрафні санкції у розмірі 1 грн. (за кожне порушення) за помилки, допущені при розрахунку грошових зобов'язань, відповідно до норм статті 39 Податкового кодексу України будуть застосовуватися за період з 1 вересня 2013 року до 31 грудня 2014 року (замість 1 вересня 2014 року).

Водночас, у зв'язку з самостійним коригуванням грошових зобов'язань, пов'язаних з коригуванням цін в контрольованих операціях, за цей період штрафи застосовуватися не будуть ;

  • Розмір штрафів за неподання звіту про контрольовані операції передбачено в розмірі 100 мінімальних зарплат, встановленого на 1 січня податкового (звітного) року, тобто 121 800 грн. (раніше - 5 % загальної суми контрольованих операцій). При цьому сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє платника податків від обов'язку подання звіту (декларації) щодо контрольованих операцій та/або документації, визначеної підпунктом 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 Кодексу (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі), яка повинна містити відповідну інформацію.

Як наслідок, можна зробити висновок, що підприємства, які подали Звіт про контрольовані операції до 01.05 2013 року і наразі виявили в ньому помилки, мають право на їх виправлення без будь–яких наслідків (п. 50.1 ПКУ).

Зауважимо, що паперова форма звіту не містить позначки «звітний новий». Однак така позначка є у електронній формі. Оскільки Звіт про контрольовані операції подається тільки в електронній формі (п. 39.4.2 ПКУ), то платники податку зможуть подати звітність саме з позначкою «звітний новий». Питання невідповідності електронної форми і форми затвердженої у паперовому вигляді сьогодні залишається відкритим.


Залишити коментар
Будь ласка, введіть ваше ім’я
Будь ласка, введіть коментар.
1000 символів

Будь ласка, введіть email
або Відмінити

Інші статті в категорії Бухгалтерія, облік та податки Виробництво, промисловiсть Фінанси, кредит, банківська справа