Дослідження Швейцарії: управління власністю та фінансами
MBA-учасники Києво-Могилянської Бізнес Школи [kmbs] щойно повернулися з міжнародного навчального туру до країни, яка за рейтингом конкурентоздатності економік входить у трійку лідерів світу.
Відвідини Швейцарії були організовані kmbs у партнерстві з найбільшою швейцарською фінансовою корпорацією UBS, масштаби діяльності якої вражають - 64 000 працівників у 50-ти країнах світу, активи у $1,5 трлн.
В міжнародному турі побували учасники двох магістерських програм kmbs - Presidents’ MBA та Master of Banking and Finance [MBF]. Про навчальні місії кожної з українських “делегацій” та їхні враження читайте далі.
Група Presidents’ MBA досліджувала Швейцарію з точки зору понять “власність” і “власник”. Учасників в цьому аспекті цікавило багато найрізноманітніших тем - управління капіталом, роль еліт і відповідальність бізнесу, виховання нового покоління та сучасне мистецтво. Швейцарії дійсно є що сказати світу як про власність, так і про управління нею. По-перше, швейцарській історії власності в сучасному розумінні вже більш ніж 150 років. По-друге, більшість компаній – сімейні, де власність передається і розвивається поколіннями. По-третє, швейцарські банки управляють третиною світового приватного капіталу.
Протягом двох днів українські власники навчалися в освітньому центрі UBS Wolfsberg - вони зустрічалися з експертами UBS, брали участь у симуляційній грі “Інвестиції у перехідні ринки”, а також відвідали “фабрику” UBS – торгівельну біржу, де банк безпосередньо заробляє гроші. Досліджували також і реальний бізнес Швейцарії - зустрічалися з топ-менеджментом стартапу QualySense (виробляє інноваційне устаткування для сортування насіння та зерна), а також із Франциско Чуді, СЕО та співвласницею сімейної міжнародної компанії Weidmann.
Власними враженнями після відвідин цієї країни поділився Віктор Оксенюк, координатор виїзного навчального модулю Presidents’ MBA - “Щоденник швейцарського дослідження: нотатки kmbs”.
А от українські фінансисти з програми MBF відправились до Швейцарії знайомитись з міжнародними практиками та фінансовими інструментами. Вони мали змогу дізнатись про аналітичні прогнози щодо майбутнього світової економіки та країн, що розвиваються, зокрема - про перспективи української економіки. На зустрічах з представниками UBS учасники дискутували про ролі сучасного інвестиційного банку, його можливості для фінансування розвитку компаній, пошук партнерів для розвитку бізнесу, продаж стратегічному інвестору, вихід компаній на ІРО та ін.
Топовою подією туру для наших фінансистів став Inaugural Forum for Economic Dialogue, що був організований Університетом Цюриху. Головною темою стало “Майбутнє міжнародної фінансової системи”. Серед запрошених спікерів були відомі експерти, зокрема Жан-Клод Тріше (екс-президент Європейського центрального банку та голова G10), Александр Фрідман (Global Chief Investment Officer у UBS), Джорді Галі (директор дослідницького центру CREI, президент Європейської економічної асоціації) та інші відомі економісти. Пропонуємо вам ключові тези конференції, записані керівником програми MBF - Євгеном Пенцаком.
Учасники повернулися до України з яскравими враженнями як від конкретних проектів та компаній, так і від країни загалом. А ще - привезли з собою багато нових ідей для своїх організацій. Для закінчення “швейцарського дослідження” потрібні ще дні та тижні рефлексії - аби зробити висновки для себе, своєї компанії і країни. Ця невелика за територією держава показує, як капіталізуються цінності, як розвивається інноваційний бізнес, як працює демократія та повага один до одного, де вживаються чотири державні мови і кілька національностей. І як сказав один з учасників туру: “Що ж, час нам будувати свою Швейцарію в Україні”.
Фотогалерея туру
Коментарі
Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Лідерство, тімбілдинг Саморозвиток Фінанси, кредит, банківська справа