У чому відмінність між дипломними роботами бакалавра і магістра
Категорія: Поради абітурієнтам
ЗберегтиСьогоднішня система вищої освіти передбачає ступені бакалавра і магістра. Наскільки більше зусиль потрібно прикласти, щоб отримати ступінь магістра?
У всьому світі бакалаври цінуються, як фахівці, готові виконувати будь-яку роботу, в тому числі і керуючу. Магістр - це додатковий ступінь, якийрозцінюється як "додатковий" вищий рівень освіти.
В Україні ж ступінь бакалавра досить часто вважається недостатнім для отримання високої посади. Можливо, так відбувається тому, що ще відносно недавно ми пройшли реформування системи освіти, в результаті якого старі "фахівці" стали на голову вище сьогоднішніх бакалаврів.
Насправді, різниця між ступенями є і при цьому вона велика. Двароки додаткової освіти дозволяють отримати більше теоретичних знань і досвіду. Відчутна різниця і в написанні кваліфікаційних робіт. Не дивно, що магістерська робота на замовлення коштує на 50-100% дорожче бакалаврської.
Якщо для бакалавра дипломна робота передбачає обробку інформації, то магістру необхідно привнести щось нове або вдосконалити існуючі методики або підходи.
Чим же відрізняється дипломна робота бакалавра від дипломної роботи магістра?
Головні відмінності між дипломною бакалавра і дипломною магістра
Розмір досліджень
Роботи бакалавра не вимагають ретельної обробки теоретичних аспектів об'єкта дипломної роботи, тому для опису результатів досліджень досить 60-80 аркушів формату А4 при використанні 14 шрифту групи Times. Магістри ж повинні готувати дипломну роботу на 100-120 листів. Але,насправді, справа не в розмірі.
Структура дипломних робіт
Як правило, всі випускні роботи мають стандартну структуру: теорія, аналітика, рекомендаційна частина. В цілому, структура бакалаврської дипломної роботи стандартна, єдина різниця - кількість практичного матеріалу. Якщо в бакалаврської роботи дозволено зробити в другому і третьому розділі теоретичний опис практичної ситуації, то в магістерській роботі таке неприпустимо.
Кількість досліджуваної літератури
Магістри використовують для дослідження не менше 100 джерел, при цьому в ході написання теорії і практики необхідно робити виноски. До виноска керівники ставляться особливо прискіпливо: вони вимагають наявності таких на кожній сторінці. У разі бакалаврської роботи, дозволяється обробка декількох джерел, що значно зменшує вимоги за кількістю виносок.
Об'єкт досліджень
Залежно від спеціальності,змінюються вимоги і до об'єктів досліджень. Якщо для написання бакалаврської роботи дозволяється поверхове вивчення, тодлямагістерської це буде повний аналіз об'єкта. Наприклад, якщо ваша спеціальність фінанси, то для написання бакалаврської роботи досить проаналізувати 2-3 роки діяльності, щоб зробити порівняльний аналіз показників. Для магістерської роботи необхідно аналізувати 5 років діяльності підприємства. Розрахунки стають більш громіздкими, вони вимагають кращих навичок обробки даних, більше уваги і контролю ситуації.
Рекомендаційна частина
При написанні магістерської роботи третина документа містить рекомендації щодо вдосконалення поточної ситуації. При цьому дана інформація повинна містити практичний характер. Результати досліджень можуть впроваджуватися на підприємствіабо в організації, і вдосконалити поле діяльності незалежно від галузі.
Не дивно, що студент, який подужає магістерську роботу, стає більш кваліфікованим, ніж бакалавр. Він здатний обробити більше інформації за однаковий період часу. Такий фахівець вміє виділяти з інформації головне, шукати недоліки і пропонувати методики щодо вдосконалення або рішенням проблем. Фактично, це фахівці, готові займати керівні посади за умови, що весь етап написання роботи пройшов самостійно,і студент дійсно отримав навички та досвід обробки інформації.
Джерело: magistr.in.ua
- Усі статті244
- Новини45
- Освіта за кордоном28
- Поради абітурієнтам69
- Бухгалтерія, аудит4
- Готельно-ресторанний бізнес, туризм4
- Дизайн, творчість6
- Інформаційні технології13
- Логістика, склад, ЗЕД3
- Маркетинг, реклама, PR5
- Медицина, фармацевтика8
- Нерухомість4
- Освіта, наука100
- Охорона, безпека1
- Робота для студентів, початок кар'єри8
- Робота і кар'єра, ділова етика, психологія12
- Робота вдома4
- Секретаріат, діловодство6
- Мережевий маркетинг і MLM3
- ЗМІ, видавництво, поліграфія4
- Страхування4
- Будівництво, архітектура4
- Сфера обслуговування5
- Топ-менеджмент, керівництво вищої ланки4
- Торгівля, продаж4
- Транспорт, автобізнес4
- Управління персоналом4
- Управління проектами1
- Фінанси, банк4
- Юриспруденція4
Коментарі
0Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Поради абітурієнтам