Вища освіта в Чехії
Ангеліна Харченко
Вперше вищий навчальний заклад Чеської Республіки відкрив свої двері у 1348 році, а на сьогоднішній день тут функціонують близько 30 великих державних університетів та майже стільки ж приватних, які пропонують більше 1000 різних спеціальностей. Дипломи цих університетів визнаються не тільки в усьому Євросоюзі, але і в більшості країн світу.
Загальні відомості
Чехія — одна з небагатьох країн, яка за короткий час змогла побудувати сильну і стабільну економіку та один із найнижчих рівнів безробіття в Європі. У Східній Європі Чехія вважається однією з найбагатших країн. За рейтингом ВВП всієї Європи вона займає сьоме місце. Її випереджають лише Люксембург, Великобританія, Нідерланди, Німеччина і ще кілька країн.
Детальніше про вступ до ЗВО Чехії можна дізнатися тут: http://www.studex.org.ua/razdel/obrazovanie-v-chehii
Принципи вступу до ЗВО
У чеських Університетах, на відміну від польських, можна навчатися на рівних правах із громадянами Чехії, тобто — безкоштовно! Єдиною умовою є знання чеської мови. Можна обрати і приватні Університети або навчання англійською мовою, тоді розраховуйте на отримання освіти лише на контрактній основі.
Для вступу до державного Університету і здобуття вищої освіти у Чехії необхідно скласти іспити із профільних предметів чеською мовою. Вступні іспити можуть бути представлені як у вигляді письмових тестів, так і простого інтерв'ю чеською або англійською мовами.
Початок приймальних комісій в Університетах припадає на кінець лютого і може тривати до червня-липня.
Детальнішу інформацію відносно дат та процесу подачі документі обов’язково треба уточнювати у ЗВО заздалегідь, так як часто до цих процесів щорічно вносяться зміни.
Документи і вимоги для їх подачі
Для кожного ЗВО набір документів і вимог індивідуальний. Приблизний список виглядає таким чином:
- Оригінал шкільного атестата із додатком або диплом бакалавра + нострифікація.
- Нотаріальный переклад атестата (диплома) з додатком чеською мовою (у разі вступу на англомовну програму нотаріальний переклад повинен бути здійснений англійською мовою).
- Копія підтвердження оплати (контрактна форма навчання).
- 2 фото 3х4.
- Копія паспорта(тів) — сторінки з фото і пропискою (внутрішньою), візи.
- Копія страхового полісу.
- Дозвіл батьків на навчання (абітурієнти до 18ти років).
- Фінансові гарантії для отримання Візи.
При вступі до будь-якого ЗВО, Ви сплачуєте реєстраційний внесок, котрий варіюється (залежно від навчального закладу) від 20 Євро до 200 Євро.
Відмінності між державними і приватним ЗВО
Державний Університет. Навчання може проходити англійською та російською мовами. Навчання для іноземців англійською завжди проходить на контрактній основі. Навчатися в державному Університеті Ви можете безкоштовно.
Приватний Університет. Навчання може бути як англійською так і чеською лише на контрактній основі. До плюсів приватних Університетів та Академій можливо віднести регулярне проведення ярмарок вакансій та практик в приватних фірмах. Найчастіше у студентів ще під час навчання вже з'являється на прикметі роботодавець, з яким можна співпрацювати надалі.
Мовна підготовка
Для вступу до Університетів Чехії мовна підготовка це єдиний ключ до успіху. В Чехії існує ряд мовних шкіл, які не лише допомагають Вам вивчити мову до потрібного рівня (В2-С1), але і вирішують усі питання, пов’язанні з ностріфікацією атестата та вступом. Процес достатньо простий: Ви вступаєте до мовної школи (річний або семестровий курс), проходите ностріфикацію (для цього Ви повинні знаходитися в Чехії), складаєте вступні іспити і вступаєте до Університету. тобто. якщо Ви не проходите підготовчий курс і вирішили вчити чеську вдома, Вам у будь-якому випадку доведеться приїжджати до Чеської Республіки як мінімум двічі до початку занять у ЗВО.
Обираєте майбутню професію? Радимо скористатись інструкцією «Як вибрати, на кого вчитися», яка полегшить вам задачу та вкаже напрямок пошуку спеціальності.
Джерело: www.studex.org.ua
- Усі статті244
- Новини45
- Освіта за кордоном28
- Поради абітурієнтам69
- Бухгалтерія, аудит4
- Готельно-ресторанний бізнес, туризм4
- Дизайн, творчість6
- Інформаційні технології13
- Логістика, склад, ЗЕД3
- Маркетинг, реклама, PR5
- Медицина, фармацевтика8
- Нерухомість4
- Освіта, наука100
- Охорона, безпека1
- Робота для студентів, початок кар'єри8
- Робота і кар'єра, ділова етика, психологія12
- Робота вдома4
- Секретаріат, діловодство6
- Мережевий маркетинг і MLM3
- ЗМІ, видавництво, поліграфія4
- Страхування4
- Будівництво, архітектура4
- Сфера обслуговування5
- Топ-менеджмент, керівництво вищої ланки4
- Торгівля, продаж4
- Транспорт, автобізнес4
- Управління персоналом4
- Управління проектами1
- Фінанси, банк4
- Юриспруденція4
Коментарі
0Невірно заповнені поля відзначені червоним.
Будь ласка, перевірте форму ще раз.
Ваш коментар відправлений і буде доступний на сайті після перевірки адміністратором.
Інші статті в категорії Освіта за кордоном Поради абітурієнтам Освіта, наука